Okolice

Okolice Bobrzan

Mycielin (Metschlau)

Z Bobrzan wybieramy się na dłuższą wyprawę na północny wschód.

Kontynuuj czytanie

Siedlisko

Spacer nad Odrą dawnym szlakiem pocztowym do przystani w Siedlisku.

Kontynuuj czytanie

Stypułów (Herwigsdorf)

Zapraszamy na wycieczkę z Bobrzan – tylko dwadzieścia cztery kilometry. Ruszamy do Stypułowa, gdzie zachowane zabytki pozwalają na wycieczkę poprzez co najmniej 600 lat historii.

Kontynuuj czytanie

Drwalewice

Drwalewice (Wallwitz) to wioska w województwie lubuskim, pow. nowosolskim, w gminie Kożuchów Leży na wysokości Kożuchowa, 33 km od Bobrzan.

Kontynuuj czytanie

Eklektyczna willa w Cisowie (Zissendorf)

Krótki wypad drogą 297 w kierunku Kożuchowa zaprowadzi nas  po 24 kilometrach do miejscowości Cisów. Skręcamy na prawo wjeżdżając do wioski. Droga poprowadzi nas przez wioskę aż do znajdującej się na posesji po lewej stronie drogi willi. Jej fronton skierowany jest na drogę czyli w kierunku południowym. Willa w Cisowie.  Nie ma ogrodzenia, nie ma …

Kontynuuj czytanie

Międzylesie

Znów wyprawa nieodległa od Bobrzan. Około 20 km do przejechania, akurat na krótką wyprawę rowerową. Przejeżdżamy przez wieś Gościeszowice i przy drodze widzimy trawiastą polanę i pałac.   Przyroda jest, w porównaniu z ludźmi, łaskawa: małe, większe i całkiem duże drzewa zasłaniają litościwie straszliwe rany zniszczeń tej pięknej budowli. Zdziczały park przypałacowy zwartą ścianą drzew …

Kontynuuj czytanie

Film o wieży rycerskiej w Witkowie

Nawet nie 7 km dzieli Bobrzany od Witkowa. Zapewne każdy mieszkaniec Bobrzan widział stojącą w Witkowie wieżę rycerską z XIV wieku. Nie każdy jednak wie, co się z nią dzieje.

Kontynuuj czytanie

Sucha Dolna (Nieder Zauche)

Zabieramy ze sobą jeden z dostępnych przewodników. Pałacu trudno nie zauważyć. Wzdłuż drogi przebiegającej przez wieś ciągnie się mur z bramą wjazdową i budynkiem bramnym. Zza koron drzew widać wieżę i szczyty pałacu ustawionego prostopadle do dzisiejszej drogi.

Kontynuuj czytanie

Wycieczka rowerowa – Wzgórze Kammlera, Czerwony Most w Moczyniu

To około 10 km w kierunku Żagania. Trasa wiedzie z Bobrzan, dawnym szlakiem handlowym do Żagania, przez las, ponad prawym brzegiem rzeki Bóbr. Mniej więcej na wysokości wsi Chrobrów, na wysokim brzegu Bobru jest jeden z najciekawszych punktów widokowych w okolicy – Wzgórze Kammlera (133 m n.p.m.). Można z niego oglądać miejsce, gdzie rzeka Kwisa …

Kontynuuj czytanie

Cieciszów (Zeisdorf)

Wieś odległa od Bobrzan niewiele ponad 13 km, przy trasie ze Szprotawy na Niegosławice. Miejscowość rozciąga się wzdłuż drogi równoległej do rzeki Szprotawy.

Kontynuuj czytanie