Bobrzany oczami pasjonata

Pan Artur Janas jest znanym pasjonatem historii i społecznikiem.  Tworzy program zatytułowany „Projekt Historia”. To przedsięwzięcie ma na celu popularyzację piękna ziemi lubuskiej, odkrywanie historii różnych miejsc i zachęcanie mieszkańców do poznawania otaczającego ich świata, do pielęgnowania tradycji, do dzielenia się historią swoich rodzin. Pan Artur Janas mieszka w Małomicach i właśnie najbliższe temu miastu okolice są w zasięgu jego zainteresowań. Zrealizował kilka filmów, które pokazują okoliczne miejsca i opowiadają ich historię. Filmy realizowane są z użyciem ujęć wykonanych przez kamerę drona. Znane miejsca wyglądają często zupełnie inaczej niż z poziomu ziemi. Widzimy z lotu ptaka rzeźbę terenu, jego ukształtowanie a obiekty architektury odkrywają przed nami swoje przemyślane przez twórców kształty. W kwietniu bieżącego roku powstały dwa filmy dotyczące Bobrzan i najbliższych okolic. Zapraszamy do ich obejrzenia. Piękna muzyka podkreśla oglądane obrazy i budzi pozytywne skojarzenia.

Projekt Historia Bobrzany – zapowiedź dokumentu

Opublikowany 2 kwietnia 2018 roku

https://www.youtube.com/watch?v=SBllQQqjbHI

 

Projekt Historia – Premiera Historia Bobrzan – Girbigsdorf i okolic.

Opublikowany 19 kwietnia 2018 roku

https://www.youtube.com/watch?v=viDRw4kdb-A&feature=youtu.be

 

Pan Artur Janas napisał pod filmem następujące słowa: „Ciekawostki historyczne z Bobrzan i okolic. Zapraszam również na stronę http://www.bobrzany.pl/ informacje tam zawarte stały się inspiracją do stworzenia dokumentu. Zachęcam do komentowania mojej pracy, co pozwoli na dalsze ukierunkowanie mojej pasji”.

Skorzystajmy z zaproszenia do współpracy. Cieszymy się, że nasza strona stała się inspiracją do powstania filmu.

Pasją pana Artura jest fotografowanie. Chętnie dzieli się swoimi obrazami. Jeśli podzielasz tę pasję śledź na Instagramie chwile, miejsca, krajobrazy uchwycone obiektywem pana Artura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.