Zostań Świętym Mikołajem!

Pani Zofia Wilczyńska-Mazurek z Witkowa, nauczycielka SP w Siecieborzycach zaprasza mieszkańców do włączenia się w przygotowanie paczek świątecznych dla Rodaków na Kresach.

Fundacja Studio Wschód poprosiła panią Zofię aby koordynowała akcję zbiórki darów.
W piśmie Fundacji możemy przeczytać:

„W imieniu Fundacji Studio Wschód, organizatora projektów: MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA  i ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA RODAKÓW NA KRESACH” zwracamy się do Pani z prośbą o koordynowanie na swoim terenie, zbiórki darów świątecznych, które w drugiej połowie grudnia 2021 roku , zostaną przekazane naszym Rodakom , żyjącym za wschodnią granicą.

Już od dwudziestu lat przygotowujemy prezenty dla  Polaków z Kresów. W zbiórce darów bierze udział młodzież szkolna, ale również  nauczyciele i  samorządowcy. Paczka z ojczyzny,  szczególnie przed Bożym Narodzeniem,  jest przede wszystkim wyrazem pamięci o tych, którym przyszło żyć na obcej ziemi. Zbieramy żywność trwałą, kawę, herbatę,  słodycze, środki czystości, a dla dzieci zabawki i materiały piśmienne.

Liczymy również na to, że Pani jako osoba z kresowym rodowodem,  zechce wziąć udział w świątecznym konwoju na Wschód, który zawsze sprawia wiele radości naszym rodakom,  czekającym  na każdy znak z ojczyzny”.

Chętnych do włączenia się w tę szlachetną akcję zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 661 409 177 z panią Zofią Wilczyńską–Mazurek, wolontariuszką akcji:
MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA oraz
ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA RODAKÓW NA KRESACH,

Szczególnie pomoc jest potrzebna Polakom na Ukrainie będącym w podeszłym wieku.

Uwaga Bobrzany!

Apel naszej radnej pani Grażyny Kolesińskiej.
W imieniu Fundacji Studio Wschód, organizatora projektu „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”  zachęcam mieszkańców Bobrzan do  włączenia  się w akcję „ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA RODAKÓW NA KRESACH ”. W ramach tej akcji zostanie przeprowadzona zbiórka żywności trwałej, lekkiej typu: herbata, kawa mielona, kakao, makaron, ryż, kasza, płatki owsiane, przyprawy, mleko w proszku, kisiel, budyń, słodycze itp. oraz różnego rodzaju środki czystości i materiały piśmiennicze a dla dzieci zabawki .
Paczka z ojczyzny, szczególnie przed Świętami Bożego Narodzenia będzie wyrazem naszej pamięci o tych, którym przyszło żyć na obcej ziemi, często na granicy ubóstwa.

Produkty  będzie można dostarczać do  świetlicy wiejskiej w Bobrzanach  od poniedziałku do piątku  w godzinach od 15.00 do 18.00. Akcja trwać będzie do 18 grudnia. Zebrane dary w świątecznym konwoju trafią do Rodaków  żyjących na Kresach.

3 Komentarze

  • Obcy on 22 grudnia 2021 at 22:30

  Super inicjatywa dla tych, którzy z dobroci serca chcą przyczynić się do pomocy naszym rodakom a nie tylko narzekać jak niektórzy tutaj.

  • Zada on 14 grudnia 2021 at 14:13

  A ile ludzi u nas jest biednych. Pomyślała Pani. Najpierw pomóżmy naszym bliskim a potem możemy mówić o innych.

  • Komar on 5 grudnia 2021 at 17:41

  Szczytny i zacny cel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.