Święty Mikołaj 2017

25130004_1611315908929394_48392264_oW środę 6 grudnia powinien przybyć do Bobrzan – jak do innych miejscowości na całym świecie  – Święty Mikołaj. Niestety nie przybył. Zmartwienie było ogromne. Tylko Sołtys zachował stoicki spokój. Niektórym wydało się to bardzo podejrzane. Bardzo podejrzane. Pewien wielbiciel filmów zapewniał ludzi w Bobrzanach, że Święty ma kłopoty. Zdrowie nie dopisuje, współpracownicy nie chcą pracować przy pakowaniu prezentów, chorują renifery. Okazało się, że przeczytał opis francuskiego filmu „Mikołaj i spółka”, który miał premierę właśnie 6 grudnia.

Zamieszanie było okropne. Od czegóż jest jednak bobrzańska władza! Rada Sołecka szybko przeliczyła kasę. Wyasygnowała środki na prezenty. Sołtys użył „czerwonego telefonu” i skomunikował się ze Świętym. Wkrótce przyszedł mail z upoważnieniem dla niego od Świętego (podpis uwierzytelniony elektronicznie) oraz promesa (obietnica) zwrotu kosztów prezentów do kasy Rady Sołeckiej.

Można było przystąpić do organizacji spotkania w Świetlicy Wiejskiej w Bobrzanach.

W sobotę 9 grudnia dotarły tam dzieci. W sumie były zadowolone z opóźnienia, bo miały więcej czasu na szlifowanie swoich występów przed Mikołajem: wierszy, piosenek, próśb i podziękowań.

Okazało się, że oprócz upoważnienia i promesy przyszła też dokładna instrukcja od Świętego Mikołaja, kogo i o co ma pytać zastępujący go sołtys. Wymagania były duże, oj duże. Szczęśliwie wszyscy dali radę.

Spełniło się tym samym hasło filmu „Mikołaj i Spółka”:

Bez waszej pomocy nie odzyska swej mocy.

Sołtys też się cieszył, bo zwłoka pozwoliła też dopłynąć śniegowym chmurom nad Bobrzany i oprószyć je leciutko białym puchem.

W ostatniej chwili przed publikacją nadeszło pocztą elektroniczną sprawozdanie. Cytuję:

„Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i zespół ,,Kalina” z Bobrzan w dniu 9 grudnia 2017 roku zorganizowali „Mikołajki” dla dzieci z Bobrzan.

Przygotowano 68 paczek dla dzieci, poczęstunek dla rodziców i muzykę o tematyce mikołajkowej.

O godzinie siedemnastej wszystkie dzieci zebrały się w świetlicy.

Po przywitaniu dzieci i ich rodziców przystąpiono do przygotowania powitania Świętego Mikołaja.

Dzieci wysłuchały opowieści pani Wiesławy Jaszczyk o św. Mikołaju,  po czym przybył Mikołaj,  rozdał wszystkie paczki i rozpoczęła się wspólna zabawa z Mikołajem.

Dzieci były bardzo zadowolone”.

Prezenty od dzieci dla Świętego Mikołaja.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.