Spływ Kajakowy Młynówką

 

 

8 kwietnia 2018 roku, w niedzielę odbył się drugi spływ kajakowy rzeką Młynówką zwaną także Iławką, Szprotawką, Bobrzanką a przed wojną Gribigsbach czy Kunzenbach  czyli Potok przepływający przez dzisiejsze Chichy (Kunzendorf) i Bobrzany (Girbigsdorf).

 

 

Te dwie pionierskie wyprawy kajakowe pokazują, że można przeżyć wspaniałą przygodę blisko swojego miejsca zamieszkania.

Z taką propozycją wychodzi założona w 2016 roku szkółka kajakowa Kajak – Port Szprotawa.  Nad całością przedsięwzięcia czuwa Towarzystwo Bory Dolnośląskie. Kapitanem, instruktorem kajakarstwa i pilotem spływów kajakowych jest pan Maciej Boryna, bosmanem pan Jerzy Danielkowski.

W tym roku w spływie wzięło udział 11 osób na 6 kajakach.

Wyprawa rozpoczęła się w Witkowie i poprzez Janowiec, Chichy dotarła do Bobrzan.

Rzeka Młynówka meandruje leniwie po równym terenie ale są miejsca gdzie kamienie, zwalone drzewa stwarzają nieco problemów. Rzeka płynie skrajem parku przy pałacu w Chichach, gdzie uczestnicy wyprawy mieli przystanek z ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. Dalej przepływa w okolicach kościoła parafialnego w Chichach, potem koło zamku w Janowcu. Bez trudu rozpoznacie też zabytkowy most przy dawnym młynie w Bobrzanach, źródełko i duży most.

Widzieliśmy już Bobrzany z lotu ptaka czyli drona, teraz przyszła kolej na spojrzenie z rzeki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć nadesłanych przez pana Macieja Borynę.

 

Zapraszamy też do przeczytania relacji i obejrzenia serwisu zdjęciowego z pionierskiej wyprawy kajakowej Młynówką w 2017 roku.

 

Spływ Kajakowy Młynówką 8 kwietnia 2018 rok

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.