Zespół Kalina z Bobrzan otrzymał zaproszenie na Piknik Rodzinny w Łęknicy. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łęknicy.
7 lipca 2019 roku od południa do godzin wieczornych w parku przy OKSiR każdy, bez względu na wiek mógł znaleźć aktywności i pokazy jemu odpowiadające.
Nie zabrakło występu zespołu Kalina z Bobrzan.
Kolejny raz od 25 maja Kalina pojawiła się na scenie w nowym składzie: Antonina Brzytwa, Stefania Sulik, Krystyna Ziętal, Arkadiusz Dąbrowski.
Gitarę Arkadiusza Dąbrowskiego wspierała na klawiszach pani Urszula Stochel-Matuszak dyrektor MOK w Małomicach.
Zespół otrzymał podziękowanie od pani dyrektor OKSiR w Łęknicy za przyjęcie zaproszenia i występ.
Ciekawostka
Piknik odbywał się w parku przylegającym do budynku OKSiR przy ulicy Wojska Polskiego w Łęknicy.
Budynek Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji to pałac wzniesiony ok. 1925 roku przez Oskara Urbanitz, spadkobiercę założyciela huty szkła w Łęknicy. Nazywany jest „Belwederem”.
Po wojnie „Belweder” był siedzibą zakładowego klubu pobliskiej huty szkła. Od 1992 r . budynek stał się własnością Gminy Łęknicy i pełni funkcje Domu Kultury . Zarówno pałac jak i otaczający go park stanowiły pierwotnie część założonego w 1815 roku przez księcia Hermanna von Pücklera Parku Mużakowskiego.
Książę Hermann Ludwig Heinrich von Pückler-Muskau, założyciel Parku Mużakowskiego był ekscentrykiem, hulaką, miłośnikiem pojedynków, niedoszłym prawnikiem i niespełnionym oficerem. W odziedziczonym rodzinnym majątku stworzył w dolinie Nysy Łużyckiej unikatowy na skalę europejską park krajobrazowy w stylu angielskim. Obecnie około 200 ha tego parku leży po stronie niemieckiej a ponad 500 ha po polskiej. Park Mużakowski, jako wybitne dzieło architektury krajobrazu został uznany za pomnik historii i wpisany w 2004 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO .
Ostatnie komentarze