«

»

V Wspólne Kolędowanie w Siecieborzycach

Pani Ania Kacprzak- kierownik organizacyjny zespołu „Wrzosy” z Siecieborzyc – zaprosiła zaprzyjaźnione zespoły na wspólne kolędowanie.Odbyło się ono w sobotę 13 stycznia 2018 roku w Siecieborzycach.

Każdy zespół zaprezentował swoje ulubione kolędy. Burmistrz Szprotawy Józef Marcin Rubacha obdarował zespoły symbolicznymi upominkami.

Mieszkańcy Siecieborzyc, zaproszeni goście i zespoły usiedli do biesiady przygotowanej przez członków zespołu „Wrzosy”. Były pyszne domowe pierogi, bigos prawdziwie noworoczny, domowy smalec z domowym chlebem i wspaniałe ciasta. Nie mogło zabraknąć śpiewów.

To już V raz ma miejsce Wspólne Kolędowanie w Siecieborzycach.

I „Kalina„ tam była, śpiewała i biesiadowała.

 

Gospodarzem spotkania był śpiewaczy zespół trzypokoleniowy „Wrzosy” z Siecieborzyc.

Zespół śpiewaczy „Wrzosy” powstał w 2002 roku. Zespół jest sekcją muzyczną Szprotawskiego Domu Kultury. Śpiewają piosenki popularne, biesiadne, okolicznościowe, we własnych aranżacjach. Biorą udział w uroczystościach na terenie gminy. Koncertują na terenie całej Polski i w niemieckich miastach partnerskich. W zespole śpiewają panie i panowie, jak również dzieci i młodzież. Jest to zespół trzypokoleniowy.

Ważniejsze festiwale, w których uczestniczył zespół:

– Spremberger Stadtchor des Albert-Schweizer-Familienwerks

– Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych “Ziemia i Pieśń” w Szprotawie

– Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Górzynie

– Pejzaż Muzyką Malowany w Gościeszowicach

– Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Stypułowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>