100 lat Ludwiki Belgrau

W sobotę 25 sierpnia dostojna Jubilatka Ludwika Belgrau świętowała swoje setne urodziny wspólnie z Rodziną i Gośćmi w Świetlicy Wiejskiej w Bobrzanach.

Uroczystości rozpoczęła Msza święta w małomickim kościele. Dostojna Jubilatka wzięła w niej udział, przyjęła też życzenia od burmistrz Małomic, pani Małgorzaty Sendeckiej.

1 kosciol Malomice

A po wyjściu z kościoła czekał  na Jubilatkę kosz czerwonych róż i bukiety kwiatów od gości.

8

To był dopiero początek. Atrakcje i niespodzianki miały miejsce już w Bobrzanach.

Sala świetlicy została pięknie udekorowana. Stoły przystrojone i zastawione poczęstunkiem.

Nie obyło się bez toastu odśpiewanego wspólnie z Krystyną Ziętal i Tadeuszem z Kaliny.

Sami posłuchajcie tych niecodziennych życzeń „200 lat”.

 

Na stoliku wjechał ogromny dwuczęściowy tort.

Zgaszenie przez Jubilatkę palących się świeczek z liczbą 100 spowodowało wystrzał kolorowych serduszek. Ta niespodzianka lekko przestraszyła i zaskoczyła panią Ludwikę a potem rozbawiła.

Życzenia dla dostojnej Jubilatki były niezwykłe. Pani Ludwika Belgrau obchodzi swoje setne urodziny w roku Jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

Dla wszystkich obecnych na uroczystości były to setne urodziny pani Ludwiki Belgrau. Jednocześnie zebrani mieli w pamięci fakt, że Polska świętuje setną rocznicę narodzin do niepodległości i wolności.

Z tego też powodu życzenia nadeszły od Prezydenta Rzeczypospolitej pana Andrzeja Dudy, od Premiera, pana Mateusza Morawieckiego, od Wojewody Lubuskiego, pana Władysława Dajczaka i od burmistrz Małomic, pani Małgorzaty Sendeckiej.

Pan Prezydent podkreślił wyjątkowość tych urodzin:

 

oraz złożył życzenia:

 

Pan Premier podkreślił, że długie życie to jednocześnie ogromna liczba dobrych i smutnych wydarzeń jednostkowych ale i dotyczących wszystkich Polaków:

 

Podziękował za wszelkie trudy ale i owoce długiego życia pani Ludwiki:

Z kolei pan Wojewoda napisał, że setne urodziny to nie tylko uroczystość rodzinna ale święto całej społeczności lokalnej.

Ponownie do Jubilatki zwróciła się też pani burmistrz Małomic, podkreślając znaczenie rodziny stanowiącej fundament i środowisko kształtujące dobrych, uczciwych ludzi i wartościowych obywateli naszej Ojczyzny.

Z życzeniami, kwiatami i prezentami ustawiła się do Jubilatki długa kolejka. Nie zabrakło i najmłodszych gości uroczystości.

14

Zapraszamy do galerii zdjęć z niezwykłych urodzin. I my życzymy zacnej Jubilatce zdrowia i jak najdłuższej obecności wśród nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.